Strona Główna Z żałobnej kroniki Odszedł na wieczną służbę.
Odszedł na wieczną służbę.

W dniu 12 czerwca 2013 r. w wieku 81 lat zmarł

st. asp. w st. spocz. EDWARD HAŁAS

Edward urodził się 16 października 1931r Tiepiukowie w powiecie hrubieszowskim.

Pracę zawodową rozpoczął w 1950r, by po dziewięciu latach związać się na stałe ze służbą w jednostkach straży pożarnych, najpierw w Komendzie Powiatowej w Hrubieszowie a od 1967r. w Komendzie Powiatowej w Chełmie. Służbę zakończył w 1991r. w Komendzie Wojewódzkiej w Chełmie, z której to przeszedł wówczas na emeryturę.

Praktycznie przez całe swoje życie zawodowe zajmował się w Komendach sprawami transportu i kwatermistrzostwa. Był profesjonalistą w swoim zawodzie. Był zawsze kojarzony z samochodami, czy to służbowo czy prywatnie. Potrafił jak mało kto przekazywać swoją wiedzę współpracownikom i znajomym. Był niesamowicie pracowity z uporem dążący do celu. W 1980r. ukończył zaocznie ówczesną Szkołę Chorążych Pożarnictwa.

Prywatnie miał kilka pasji, przy czym grzybobranie i wędkarstwo było na pierwszym miejscu. Jego ogródek działkowy w Józefowie był wzorem dla innych działkowiczów.

Za wzorową służbę był często awansowany i wyróżniany. Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznakę Zasłużony dla Województwa Chełmskiego, Srebrną Odznakę za Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej i wiele innych.

W dniu 14 czerwca 2013r. , na Cmentarzu Komunalnym w Chełmie, pożegnały Go tłumy znajomych, wielu czynnych i emerytowanych pożarników oraz rodzina.

 

Żegnaj Edziu!

Cześć Twojej Pamięci!

 

Prezes Koła ZEiRP RP w Chełmie
Kazimierz Szwed