1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Sprawozdanie z 8 Plenarnego Posiedzenia Kujawsko-Pomorskiego ZW ZEiRP

Łubianka, 15 pazdziernika 2018

8 plenarne wyjazdowe  posiedzenie K-P Zarządu Wojewódzkiego odbyło się w poniedziałek 15 pazdziernika 2018 r o godz. 10.00 w sali Ośrodka Szkoleniowego  K-P KW PSP w Łubiance. Posiedzenie prowadził Prezes ZW Włodzimierz Marasz a protokołowała Ewa Gołumska Sekretarz ZW. Prezes przywitał Gości;

1. nadbryg. Janusza Halaka K-P Komendanta Wojewódzkiego,

2. kol. Zygmunta Politowskiego – po. Prezesa ZG Związku,

3. bryg. Ewę Raciniewską – Naczelnika Kadr KW,

4. st. bryg. Adama Dominikowskiego – Naczelnika Ośrodka Szkolenia,

5. kpt. Violettę Paga – Z-ca Naczelnika Kadr,

6. st. kpt. Mariusza Bukowskiego – Z-cę Naczelnika Ośrodka Szkolenia.

Prezes przywitał także:

7. nadbryg. w st. spocz. Tadeusza Milewskiego byłego Z-cę K-P KW, byłego Lubelskiego KW, członka Koła przy JRG w Szubinie,

8. Prezesa Koła przy SP PSP w Bydgoszczy Medarda Leszyńskiego z Zarządem, które wznowiło działalność 06 czerwca 2018 r.

1. Po odczytaniu uchwały Prezydium ZG w sprawie przyznania odznaki honorowej „Zasłużony dla ZEiRP RP” p.o. Prezesa ZG Zygmunt Politowski wraz z nadbryg. Januszem Halakiem oraz Włodzimierzem Maraszem  uhonorowali odznaką

1.bryg. Ewę Raciniewską – Naczelnika Kadr KW.

2. Z-ca Naczelnika Ośrodka st. kpt. Mariusz Bukowski w imieniu Naczelnika przywitał przybyłych i zapoznał z pracą Ośrodka i osiągnięciami w działalności szkoleniowej PSP.

3. Czas od ostatniego 7 posiedzenia, Prezydium wypełniło przygotowaniami do Vi Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów. Na dzisiejszym, ostatnim posiedzeniu V kadencji muszą być podjęte decyzje, co do przebiegu VI WZD. Prezes zwrócił się z apelem o terminową realizację zadań, przeprowadzenie zebrań sprawozdawczo – wyborczych, sprawozdań za 2018 r, wytypowanie delegatów oraz terminowe wpłacenie składek. Przypomniał o zbliżającym się Święcie zmarłych i przekazał dla każdego Koła formatkę „Kolego – pamiętamy”.

4. Ponieważ dotychczasowy, jedyny V-ce Prezes ZW st. bryg. Andrzej Zwierzyński zmarł 24 marca 2018 r Prezydium ZW postanowiło uzupełnić swój skład. W imieniu Prezydium Prezes zaproponował na V-ce Prezesa powołać kol. Tadeusza Milewskiego, który wyraził zgodę. ZW przez aklamację wyraził aprobatę dla tej kandydatury.

5. Przewodnicząca Komisji Socjalnej bryg. Ewa Raciniewska poinformowała o stanie finansów,rozpatrywanych wnioskach oraz zmianach w składzie osobowym Komisji.

6. Przewodniczący WKR Janusz Kopczyński przedstawił wyniki kontroli okresowej, za 2017 rok, przeprowadzonej 15 pazdziernika 2018 r.  WKR zwróciła się z apelem do Prezesów i Skarbników Kół o przekazanie składek za 2018 r najpózniej do 31 grudnia 2018 r. Przypomniał, że ilość składek a nie ilość członków będzie decydowałao ilości delegatów na VI WZD.                 

7. Podjęto uchwałę nr 2/2018 w sprawie ustalenia terminarza wyborczego władz K-P ZW i ilości delegatów na VI WZD / zebrania sprawozdawczo-wyborcze w Kołach z przesłaniem dokumentacji do ZW do 31 stycznia 2019r

8. Skarbnik ZW Ryszard Gumowski poinformował o słabej opłacalności składek i zaapelował aby nie czekać na ostatnią chwilę.

9. W dyskusji głos zabrał Komendant Wojewódzki nadbryg. Janusz Halak informując o bieżących działaniach oraz zamiarach inwestycyjnych. Poinformował o sympatii dla działalności emeryckiej oraz pomocy na jaką mogą liczyć Koła w województwie. Życzył wszystkim emerytom zdrowia i wszelkiej pomyślności.

po. Prezesa ZG kol. Zygmunt Politowski poinformował o działaniach podejmowanych przez ZG. Dużo wysiłku wymaga praca przy nowym Statucie. Prace nad nowym rozporządzeniem socjalnym na razie wstrzymano. Istotne jest wywalczenie 0,6 procent funduszu. Zbliżająca się nowa kadencja wymaga nowego programu. Każde propozycje do planu pracy są istotne.

st. bryg. Adam Dominikowski przedstawił osiągnięcia i plany na przyszłość Ośrodka.

Prezes ZW podziękował Naczelnikowi za miłe i serdeczne przyjęcie po raz drugi już w historii K-P ZW. Na ręce Naczelnika przekazał dwa egzemplarze naszej książki „ 20 lat Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP” wydanej w 2016 r aby powiększyły zasoby biblioteki Ośrodka.

Na zakończenie emeryci w dwóch grupach zostali zapoznani z Ośrodkiem i jego wyposażeniem w sprzęt.    

Druga część spotkania to wycieczka do Chełmży. Miasto słynie z wielu zabytków. Do najważniejszych należy zaliczyć konkatedrę pod wezwaniem Świętej Trójcy. Pochodząca z 1251 r świątynia należy do najokazalszych i najciekawszych zabytków Pomorza, jeden z najpotężniejszych kościołów gotyckich na ziemiach polskich. Jest to dawna katedra biskupów chełmińskich.

Protokołowała Ewa Gołumska.

Relacja fotograficzna Tadeusz Banach.

Opracował;

Włodzimierz Marasz

Licznik odwiedzin

8520831
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
238
1527
8794
7878433
28614
39695
8520831