1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

20- lecie Związku w Kujawsko-Pomorskiem

 Dnia 15 października 2014 r o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie rozpoczęło się kolejne wyjazdowe – VIII Posiedzenie plenarne IV kadencji Zarządu Wojewódzkiego poświęcone w szczególności jubileuszu XX lecia naszego Stowarzyszenia. Wszystkich przybyłych powitał gospodarz st. bryg. Sławomir Herbowski – Komendant Powiatowy. Uroczystą część Posiedzenia rozpoczął bryg. Janusz Halak – Naczelnik Kadr, który odczytał Postanowienie MSW o nadaniu odznak oraz uchwały ZG o nadaniu honorowych odznak.

Brązowe odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” wręczył st. bryg. Bogdan Sowiński – Zastępca Kujawsko-Pomorskiego KW PSP w asyście Włodzimierza Marasza - Prezesa Zarządu Wojewódzkiego następującym działaczom: 1. Leszek Jakubowski – Koło przy KP PSP w Sępólnie Krajeńskim, 2. Marian Erdman – Koło przy JRG w Szubinie / z uwagi na chorobę wręczono w domu /. Odznaki „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP” otrzymali:

1. Tadeusz Banach - Prezes Koła przy KM PSP w Bydgoszczy,

2. Mieczysław Chrapiński – Koło przy KP PSP w Wąbrzeznie,

3. Piotr Warmiński - Prezes Koła przy KP PSP w Sępólnie Krajeńskim,

4. Józef Krzoska - Prezes Koła przy KP PSP w Nakle nad Notecia,

5. Dariusz Domagalski - Koło przy KP PSP w Lipnie,

6. Jadwiga Erdman - Koło przy JRG w Szubinie, / wręczono w domu z uwagi na chorobę /

7. Włodzimierz Manikowski - Koło przy KM PSP w Bydgoszczy,

8. Henryk Szymczak - Koło przy KP PSP w Wąbrzeznie,

9. Krzysztof Talaśka - Koło przy KM PSP w Bydgoszczy,

10. Jan Wojciechowski - Koło przy KP PSP w Brodnicy.

Wręczenia dokonał Prezes Włodzimierz Marasz w asyście st. bryg Bogdana Sowińskiego Zastępcy KW PSP. Po relacji z centralnych obchodów XX-lecia Związku w Częstochowie oraz przedstawieniu faktów i osób z naszego województwa działających w tym okresie w strukturach Zarządu Głównego, Prezes ZW wręczył medale honorowe 20 lecia:

1. st. bryg. Bogdanowi Sowińskiemu – Z-cy Kujawsko-Pomorskiego KW,

2. bryg. Januszowi Halakowi – Naczelnikowi Kadr, Przewodniczącemu WKS,

3. st. bryg. Sławomirowi Herbowskiemu – Komendantowi Powiatowemu w Wąbrzeźnie / wręczenia dokonał wspólnie z Prezesem miejscowego Koła/.

4. Stanisławowi Szwed – Dyrektorowi Biura Operacyjnego „Mentor” SA. Wręczenia dokonano w imieniu Zarządu Głównego przekazując również list ZG z podziękowaniem za wsparcie finansowe uroczystości 20 lecia.

Następnie medale honorowe certyfikowane na Koła przekazano na ręce wszystkich Prezesów Kół działających w województwie. W związku z 20-leciem st. bryg. Bogdan Sowiński przekazał list z życzeniami od Komendanta Wojewódzkiego oraz miniaturkę samochodu z czasów aktywności zawodowej najstarszych emerytów. Pamiętano o jubileuszowych urodzinach członków Związku. List z gratulacjami i życzeniami od Komendanta Wojewódzkiego oraz Prezesa Zarządu Wojewódzkiego wręczył Z-ca KW wraz z Prezesem ZW:

1. Janowi Rosikiewiczowi Prezesowi Koła przy JRG w Szubinie - z okazji 80 urodzin,

2. Gerardowi Mroczyńskiemu Prezesowi Koła przy KM PSP w Grudziądzu - z okazji 75 urodzin. Uśmiechnięte Koleżanki z życzeniami i wiązankami kwiatów uświetniły te jubileusze. Ponieważ było to ostatnie IV kadencji Posiedzenie ZW Prezes złożył podziękowania wszystkim członkom ZW i WKR.

Kompletem pamiątkowym z centralnych uroczystości XX-lecia Związku uhonorował następujących działaczy:

1. Ewa Gołumska – Sekretarz ZW,

2. Andrzej Zwierzyński - V-ce Prezes ZW,

3. Tadeusz Banach - członek Prezydium ZW.

Więcej na:emeryci.kujawy.psp.gov.pl.

Zdjęcia: Tadeusz Banach Opracował: WAM

 

 

 

Licznik odwiedzin

8520947
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
354
1527
8910
7878433
28730
39695
8520947