1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła w Tomaszowie Mazowieckim

Na terenie powiatu tomaszowskiego od 1996 roku funkcjonuje Koło Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP. Zgodnie ze statutem raz na 4 lata wybierane są władze koła tj. zarząd oraz komisja rewizyjna. W powiecie tomaszowskim zarejestrowanych jest 220 emerytów i rencistów pożarnictwa wraz z osobami uprawnionymi tj. wdowami po zmarłych funkcjonariuszach.

Związek w swych zadaniach statutowych ma zapisaną m.in. współpracę z Komendantem Powiatowym PSP, w tym działanie w ramach Komisji Socjalnej na rzecz wszystkich osób uprawnionych. Oddzielnych zadaniem jest organizacja integracji kulturalno-turystycznej w ramach wspólnych spotkań i wyjazdów.

W dniu 19-01-2019 r. na terenie Zajazdu Janosik odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP powiatu tomaszowskiego.

Kadencja władz statutowych trwa 4 lata. W dniu 19-01-2019 r. wybrano władze na okres 2019-2023.

Po 8 latach we władzach związku nastąpiły zmiany na zasadniczych funkcjach w zarządzie.

Funkcję wiceprezesa objął Marek Dróżdż (wcześniej był to Andrzej Rochala ), a funkcję sekretarza objął Bogdan Kut ( wcześniej był to Janusz Dębiec ).

Prezesem Zarządu Koła został wybrany już na 3 kadencję : Leszek Kobacki.

W skład zarządu weszli jeszcze : Stanisław Gabryś – skarbnik oraz Andrzej Rochala, Janusz Dębiec i Adam Walczak – jako członkowie zarządu.

Skład komisji rewizyjnej nie uległ zmianie : Zdzisław Jęczmień – przewodniczący, Barbara Kubackja – sekretarz oraz Tadeusz Kawecki – członek.

Po części oficjalnej miało miejsce spotkanie opłatkowe, podczas którego prezes Leszek Kobacki podziękował staremu zarządowi i komisji rewizyjnej za ostatnie 4 lata współpracy, życząc jednocześnie nowych członkom zarządu wiele wytrwałości i pomysłów w dalszym rozwijaniu współpracy i integracji nie tylko w środowisku strażackim, ale również w ramach Federacji Stowarzyszenia Służb Mundurowych.

Leszek Kobacki podziękował 3 seniorkom związkowym za ich zaangażowanie i wielką wolę w łączeniu pokoleń, zawsze z otwartym sercem i uśmiechem na twarzy.

Były to : Urszula Biernat, Krystyna Kiełbasa oraz Stanisława Dryniak .

Ksiądz Zbigniew Kowalczyk - kapelan strażaków powiatu tomaszowskiego pomodlił się za zmarłych z grona strażackiego w 2018 r., a następnie po wspólnym odśpiewaniu kolędy wszyscy zebrani łamiąc się opłatkiem złożyli sobie noworoczne życzenia.

Po upamiętnieniu minutą ciszy tragedii, jaka miała miejsce w Gdańsku, zebrani zasiedli do wspólnej kolacji.

Tekst :

Prezes Zarządu Koła : Leszek Kobacki

Zdjęcia : Andrzej Ziemnicki

Licznik odwiedzin

8319349
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
886
2561
886
7682183
31304
22911
8319349