1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Łódzkie wojewódzkie obchody „Dnia Strażaka - 2014 r.” w Sieradzu.

W dniu 17 maja 2014 r. odbyły się łódzkie wojewódzkie obchody „Dnia Strażaka - 2014 r.”

w Sieradzu - organizowane przez KW PSP w Łodzi oraz Zarząd O/Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w sieradzkiej kolegiacie (ponad 600-letni obiekt). Następnie udano się do Teatru Miejskiego gdzie odbyła się akademia i dokonano wręczenia odznaczeń, medali, awansów na wyższe stopnie służbowe oraz medali okolicznościowych.

 

W obchodach tych uczestniczyli liczni zaproszeni goście:

 • J. Syriusz-Wolski – europoseł,
 • Jolanta Chełmińska – wojewoda łódzka,
 • Dorota Ryl – wicemarszałek województwa łódzkiego,
 • nadbryg. Ryszard Dąbrowa Komendant - Rektor SGSP w Warszawie reprezentujący Komendanta Głównego PSP oraz liczni przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących i współdziałających służb mundurowych i cywilnych.

Łódzki komendant wojewódzki PSPnadbryg. Andrzej Witkowski - wraz z dh. Janem Rysiem – prezesem zarząd O/Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi. do udziału w tej uroczystości zaprosili kilkunastoosobową grupę strażaków-seniorów, w tym:

 • kol. I.Mańko – prezesa ZW,
 • kol. K.Zwierzchowską – wiceprezes ZW,
 • kol. J.Wiznerowicza – sekretarza ZW,
 • kol.H.Banasiaka – skarbnika ZW,
 • pozostałych kolegów członków prezydium ZW oraz prezesa i wiceprezesa najliczniejszego Koła n/Związku z Łodzi kol. kol. St.Pietrzykowskiego i J.Paczuskiego.

Tak godna reprezentacja przedstawicieli n/Związku miała dużą satysfakcję z udziału i możliwości bezpośredniego spotkani się w na akademii jak i trakcie uroczystego „pikniku” z swoimi dawnymi współkolegami ze służby, wśród których obecni byli emerytowani komendanci KW PSP z Łodzi
i Sieradza (I.Ścibiorek, T.Karcz, B.Śliwiński i wielu innych kolegów).

Uroczystości miały skromniejszy, niż planowano charakter w związku z zagrożeniem powodziowym i sytuacją w południowo-wschodniej Polsce, znaczna bowiem część łódzkich strażaków pojechała pomagać w walce z tym zagrożeniem do woj. świętokrzyskiego.

opracowanie J. Wiznerowicz

 

 

Licznik odwiedzin

8372782
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
162
1630
6388
7733552
21492
27836
8372782