1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Zawody wędkarskie

            W dniu 2 lipca w Opolu Lubelskim odbyły się pierwsze zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP w Lublinie. Uczestnicy zawodów wspólnie z rezesami Kół i członkami Prezydium ZW oraz kibicami przyjechali już dzień wcześniej do Komendy Powiatowej PSP, gdzie powitał nas Komendant st. bryg. Marek Gogół, który jednocześnie przedstawił rys historyczny kierowanej przez 17 lat jednostki. Następnie wszyscy udaliśmy się na zwiedzanie położonego w pobliżu najnowocześniejszego w Polsce Zakładu Karnego. Po zakładzie oprowadzał nas sam Komendant więzienia, który pokazał nietypowe dla nas obiekty i miejsca oraz przekazał wiele ciekawostek z pracy z osadzonymi. Wrażenie na nas zrobiły okalające mury więzienne, zasieki druciane, spacerowniki, cele więzienne oraz rozbudowane systemy zabezpieczeń (bez wieżyczek strażniczych). Ciekawostką jest też umożliwienie osadzonym nauki, łącznie z maturą w szkole średniej i gimnazjum w budynkach szkolnych z piękną salą gimnastyczną, usytuowanych w miejscu centralnym zakładu karnego.

            Drugim punktem spotkania było posiedzenie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego, na którym między innymi zapoznano się ze stanowiskiem nowego Komendanta Wojewódzkiego w sprawie Regulaminu funduszu socjalnego. Komendant akceptuje dotychczasowe zapisy w Regulaminie a ewentualne zmiany dotyczące kryteriów dochodowych mogłyby nastąpić pod koniec bieżącego roku.  Prezes zapoznał zebranych ze stanem organizacyjnym wycieczki na Majorkę w dniach 2-9 września. Aktualnie wykupiono bilety lotnicze dla 33 osób i są jeszcze wolne miejsca zarówno w samolocie jak i w hotelu. Chętni mile widziani. Następnie odbyło się spotkanie integracyjne w „Listaszówce”, po którym uczestnicy spotkania udali się na „krótki nocleg” do hotelu, by o godz. 6.00 dnia następnego wyjechać na stawy PZW na zawody wędkarskie.

            W zawodach wzięło udział 14 zawodników reprezentujących koła Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Lubartów, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski.

Zawody poprowadził, zgodnie z wcześniej opracowanym regulaminem, Prezes Koła w Opolu Lubelskim i jednocześnie Prezes Powiatowego Związku Wędkarskiego Kolega Jurek Zaborowski.

Zwycięzcą zawodów okazał się kol. Adam Walczuk z Koła Chełm, który złowił także największą rybę. Z rąk Prezesa ZW Stanisława Marka odebrał Puchar a od właściciela sklepu wędkarskiego Kol. Zaborowskiego nagrodę rzeczową. Wszyscy pozostali zawodnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Zarząd Wojewódzki.

            Uczestnicy wyjazdowego spotkania wrócili do domów z bagażem dodatkowych doświadczeń, doznań i wrażeń i z deklaracją powtórzenia „połowów” w przyszłym roku.

Tekst: S. Marek

Zdjęcia: A. Skowronek, A. Walczuk, M. Zaborowska

Licznik odwiedzin

8321100
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
835
1802
2637
7682183
33055
22911
8321100