1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Zebranie sprawozdawczo - noworoczne członków Koła ZE i RP RP w Lublinie

Walne zebranie sprawozdawczo - noworoczne członków Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie odbyło się w dniu 11.01.2017r. w Domu na Podwalu przy rektoralnym kościele p.w. Świętego Wojciecha w Lublinie, ul. Podwale 15.

Zebranie poprzedziła msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił o godz. 10.00ks. kapelan Mirosław Ładniak. Po Mszy św. złożono sobie wspólnie życzenia noworoczne i tradycyjnie połamano się opłatkiem. Następnie, Prezes Koła kol. Paweł Dworak zaprosił uczestników mszy św. na zewnątrz obiektu celem wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Obrady walnego zebrania rozpoczęto o godz. 11.30 w sali konferencyjnej. Na wstępie Prezes Koła kol. Paweł Dworak powitał uczestników zebrania oraz zaproszonych gości którymi byli: 

- st. bryg. Szczepan Goławski – Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie,
- bryg. w st. spocz. mgr inż. Stanisław Marek – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie,
- kol. Marian Radomski – Prezes Koła Związku Emerytów i Rencistów przy Areszcie Śledczym w Lublinie,

- p. Marek Kuryło – przedstawiciel Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego członka naszego Koła śp. Władysława Oleszka. Prezes Koła zapoznał uczestników spotkania z porządkiem obrad, przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Koła za okres sprawozdawczy i planem pracy na 2017r. Następnie Sekretarz Komisji Rewizyjnej Koła kol. Mieczysławowi Piejak przedłożył zebranym sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Koła i zawnioskował o udzielenie absolutorium Zarządowi za okres sprawozdawczy. Wniosek oraz plan pracy na 2017 r. po przegłosowaniu jednogłośnie przyjęto.

Sprawozdanie z działalności finansowej Koła na dzień 31.12.2016 r. przedstawiła Skarbnik Koła kol. Elżbieta Żydek.

W obradach głos w dyskusji zabrali zaproszeni goście składając zebranym noworoczne życzenia tj. st. bryg. Szczepan Goławski – Z-ca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, bryg. w st. spocz. mgr inż. Stanisław Marek – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie, oraz kol. Marian Radomski – Prezes Koła Związku Emerytów i Rencistów przy Areszcie Śledczym w Lublinie, który wyróżnił kol. Stanisława Marka i kol. Pawła Dworaka odznakami Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej. Poproszono kol. Mirosława Gwardę o krótkie przedstawienie swojej pracy społecznej w Klubie Strzeleckim, po którym głos zabrał p. Marek Kuryło – przedstawiciel Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER, który zapoznał nas z działalnością i możliwościami szkoleniowymi prowadzonej firmy. Zaproponował zebranym uczestnictwo w zawodach strzeleckich na strzelnicy w Wąwolnicy gdzie dla uczestników można też zorganizować integrację w formie grilla lub ogniska itp. Pewna część zebranych zadeklarowała chęć uczestniczenia w tego typu zawodach strzeleckich poprzez podniesienie ręki.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego kol. Stanisław Marek przedstawił zebranym realizację zadań przez Zarząd Wojewódzki w 2016 roku oraz plan działania na 2017 rok. Przedstawione zostały propozycje wycieczek i innych form integracji.

Na zakończenie zebrania, Prezes Koła zaproponował aby podjąć uchwałę
o wyasygnowanie z kasy Koła, dwa razy w roku po 50 zł. (zebranie noworoczne i na Dzień Strażaka) tytułem honorarium dla organisty za oprawę muzyczną mszy św. Wniosek jednogłośnie przyjęto.

Po oficjalnej części spotkania, zebrani udali się na stołówkę gdzie skonsumowali smaczny obiad. Spotkanie odbyło się w miłej  koleżeńskiej atmosferze w którym udział wzięło 44 członków Koła oraz troje zaproszonych gości.

    

Tekst: Paweł Dworak

Zdjęcia: Adam Skowronek

Licznik odwiedzin

8326513
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
449
149
598
7696717
2852
35616
8326513