1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Roczne Zebranie Świdnickich Emerytów

W dniu 27 stycznia 2017r. o godzinie 9.30 w świetlicy tutejszej komendy powiatowej PSP odbyło się roczne zebranie Członków koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Świdniku. 

Zebraniu przewodniczył Prezes – Kol. Henryk Skoczylas, a obecnych było 20 emerytów. W programie spotkania znalazła się m.in. informacja z działań Zarządu, sprawozdanie finansowe i komisji rewizyjnej. Kol. Janowi Krawczyńskiemu wręczono „List Gratulacyjny” z okazji 75 rocznicy urodzin. Udzielono absolutorium Zarządowi za okres sprawozdawczy. Przyjęto plan działań i plan finansowy na  2017 r. Poruszono kilka ważnych problemów dotyczących Związku i ich Członków. Na Zebraniu gościliśmy Prezesa ZW ZEiR RP w Lublinie- Kol. Stanisława Marka i  Z-cę Komendanta Powiatowego PSP  w Świdniku – mł.bryg. Pawła Belniaka. Komendant w swoim wystąpieniu przedstawił problematykę dotyczącą spraw PSP, a w końcowych słowach podziękował za dotychczasową współpracę i złożył wszystkim najlepsze życzenia. Uchwałą zebrania  przyjęto do Koła  4 nowych członków tj.  Kol. Andrzeja Wilkołazkiego, Piotra Kostkę, Krzysztofa Zajączkowskiego i Dariusza Antoszaka. Obecnie Koło zrzesza 34 członków.  Poniżej kilka zdjęć z tej części obrad.
Następnie uczestnicy Zebrania odwiedzili Strefę Historii Świdnika.
Strefa Historii uroczyście zaingerowała swoją działalność 7 września 2013r. 

W zbiorach Strefy Historii znajdują się min. informacje dotyczące tradycji lotniczych, motoryzacyjnych Świdnika i Solidarności. 

Wśród eksponatów znajdują się motocykle WSK, pierwszy i ostatni motocykl WSK wyprodukowany przez świdnicką fabrykę oraz motocykl, który odjechał cały świat a także prototypy, które nie weszły nigdy do produkcji. Ponadto  w zbiorach znajdują się eksponaty i akcesoria lotnicze, umundurowanie, archiwalne fotografie oraz pamiątki związane z działalnością Solidarności. Siedziba strefy znajduje się w Galerii Venus na II piętrze, przy ul. Kardynała S. Wyszyńskiego 17.

Po muzeum oprowadzał i historię świdnicką opowiedział  p. Krzysztof Komenda.- wieloletni pracownik WSK, mechanik lotniczy, konstruktor silników lotniczych, kierowca, modelarz, instruktor, wielki pasjonat lotnictwa i motoryzacji. 

Końcowym etapem w tym dniu było spotkanie koleżeńskie Członków Koła połączone z  poczęstunkiem.

Oprac.  Z. Stefaniec

Licznik odwiedzin

8319184
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
721
2561
721
7682183
31139
22911
8319184