1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Dzień Strażaka we Włodawie

Obchody Dnia Strażaka w Kole ZEiRP RP we Włodawie rozpoczęto tradycyjnie od nawiedzenia grobów naszych zmarłych kolegów, którzy odeszli na "wieczną służbę".Uczynili to członkowie Zarządu naszego Koła w dniu św. Floriana 4 maja br. zapalając znicze.

Kontynuacją obchodów był udział emerytów w Mszy św. odprawionej w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin z całego powiatu włodawskiego. Mszę koncelebrował Ks. Stanisław Dadas - Kapelan Powiatowy Strażaków w Kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

Komendant Powiatowy PSP we Włodawie bryg. Paweł Matczuk zaprosił wszystkich emerytów na uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-Lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystości te odbyły się w dniu 12 maja 2017 roku na placu Komendy Powiatowej PSP we Włodawie, a uczestniczyła w nich 40-osobowa grupa emerytów.

Emeryci w większości wystąpili w mundurach.

Z okazji jubileuszu wszyscy uczestnicy spotkania zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi z imienia i nazwiska "w dowód uznania i wdzięczności".

Miłym akcentem tej uroczystości było też przekazanie dla Kol. Waldemara Moszczyńskiego Vice Prezesa naszego Koła listu gratulacyjnego Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZE i RP RP z okazji 70-rocznicy Urodzin. List wręczył st. bryg. Szczepan Goławski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W dalszej części uroczystości wszyscy zasiedli przy wspólnym obiedzie tocząc rozmowy i wspomnienia.

opracował:

bryg.w st. spocz. Edward Morawski

Licznik odwiedzin

8521758
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
179
986
179
7890291
29541
39695
8521758