1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego ZE i RP RP w Lublinie

W dniach 25-28 września 2019 r. w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Jawor” w Polańczyku odbyło się wyjazdowe Posiedzenie ZOW ZE i RP RP w Lublinie z udziałem WKR i Prezesów Kół.

Podczas posiedzenia ZW postanowił uzupełnić skład statutowy: o Sekretarza ZOW, którym został Kol. Zbigniew Łaziuk z Koła Biała Podlaska oraz o Członka ZOW, którym wybrany został Kol. Artur Bis z Koła Kraśnik.

Zebrani przyjęli informacje : z prac prezydium ZOW, którą złożył Prezes ZOW Kol Stanisław Marek. Informację z uczestnictwa naszych delegatów w VII KZD złożył Kol. Czesław Młynarski – Członek GKR. Informację dot. Statutu złożył Kol. Jerzy Brzozowski. Ze stanem środków finansowych zapoznała Kol. Elżbieta Błaszczyk – Skarbnik ZOW. Informację dot. wydawnictwa z okazji 25 rocznicy powstania struktur związkowych na lubelszczyźnie złożył Adam Maluga -Wiceprezes ZOW. Koledzy prezesi Kół poinformowali o przebiegu spotkań w kołach z okazji „Dnia strażaka 2019”.

Ważnymi problemami dla ZOW są rejestracja Statutu w KRS oraz powołanie zespołu do pozyskania środków finansowych na historyczne wydawnictwo okazjonalne. Przyjęto, że rejestracją zajmą się funkcyjni ZOW uprawnieni do składania podpisów i dysponowania środkami finansowymi. W skład zespołu do pozyskania środków weszli: Artur Bis, Zbigniew Łaziuk i Krzysztof Michoński.

Kol. Jerzy Brzozowski przedstawił projekt wystąpienia ZOW do ZG dot. zmian w rozporządzeniu MSWiA w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów……… poprzez skreślenie w ustępie 2 punktu 1 o treści „odcinek emerytury lub renty albo kopię (kserokopię) ostatniej decyzji w sprawie emerytury lub renty”. Wystąpienie przyjęto jednogłośni.

ZOW przyjął uchwały w omawianych wyżej sprawach. W czasie wolnym odobrad zebrani zwiedzili : zaporę solińską poniżej poziomu wody, odbyli rejs po jeziorze solińskim, oraz zaporę i muzeum miniatur budowli cerkiewnych w Myczkowcach. Odwiedziliśmy Sanok, Ustrzyki, małą pętlę bieszczadzką. Podczas spotkania integracyjnego gościliśmy Kol. Jana Marcinkowskiego z podkarpackiego ZOW.

We wspanialej koleżeńskiej atmosferze, w otoczeniu bieszczadzkiej przyrody

Posiedzenie wypełniło swoje cele i założenia. Koszty ponieśli uczestnicy, którzy dziękują Lubelskiemu Komendantowi PSP za udostępnienie środka transportu.

Opracowanie i foto Jerzy Brzozowski

Licznik odwiedzin

8520970
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
377
1527
8933
7878433
28753
39695
8520970