1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Kolejne regionalne spotkanie Jubileuszowe w Międzyrzecu Podlaskim

W Zajeździe Zacisze w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się Regionalne Jubileuszowe Spotkanie z okazji 20 - lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Białej Podlaskiej, Łosicach, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Parczewie i Radzyniu Podlaskim, połączone ze spotkaniem ,, po latach” pracowników ochrony przeciwpożarowej byłego województwa bialskopodlaskiego.

Po ceremonii powitania, okolicznościowe wystąpienie wygłosił Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Lublinie bryg. w st. spocz. mgr inż. Stanisław Marek, w którym przedstawił okoliczności i historię Związku oraz sylwetki jego założycieli.

Następnie wręczone zostały Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w 2013 roku a kol. Janusz Pawlak otrzymał Odznakę za Zasługi dla Związku nadaną przez Prezesa Zarządu Głównego naszego Związku.

W dalszej kolejności zostały wręczone Medale okolicznościowe z okazji XX lecia Związku, a następnie okolicznościowe dyplomy.

W spotkaniu uczestniczyli: Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Tadeusz Milewski, Prezes ZW Stanisław Marek, Wiceprezesi ZW Paweł Dworak i Adam Maluga, Sekretarz ZW Adam Skowronek, Komendant Miejski PSP z Białej Podlaskiej st. bryg. Zbigniew Łaziuk, Komendanci Powiatowi PSP: z Łosic bryg. Sławomir Zaniuk, z Łukowa st. bryg. Andrzej Rusinek, z Radzynia Podlaskiego st. kpt Mirosław Walicki, z Parczewa st. bryg. Janusz Krasucki i z-ca d-cy JRG w Międzyrzecu Podlaskim.

Na spotkanie licznie przybyli emeryci i renciści z byłego województwa Bialskopodlaskiego na czele z Prezesami Kół z Białej Podlaskiej Mieczysławem Goławskim, z Łukowa Januszem Pawlakiem, z Międzyrzeca Podlaskiego Józefem Danilukiem,
z Parczewa Wiesławem Nowakiem, z Radzynia Podlaskiego Witoldem Korulczykiem oraz prezesem koła w Łosicach.

Po zakończeniu części oficjalnej, zorganizowano uroczysty poczęstunek, przy którym powracano często do wspólnie przeżytych lat służby.

Redagowali: M. Goławski, St. Marek

Zdjęcia: Adam Skowronek 

 

 

 

Licznik odwiedzin

8520953
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
360
1527
8916
7878433
28736
39695
8520953