1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Obchody „Dnia Strażaka” w Radzyniu Podlaskim

    Rozpoczął się miesiąc maj, tradycyjny okres obchodów Dni Ochrony Przeciwpożarowej.  W roku bieżącym, aby jeszcze bardziej podkreślić rangę tych obchodów, została podjęta inicjatywa zorganizowania uroczystości skupiającej funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz emerytów i rencistów pożarnictwa w dniu 4 maja, kiedy to obchodzony jest w Polsce, jako święto zawodowe Dzień Strażaka, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.  To, mające charakter wewnętrzny a jednocześnie integrujące środowisko zawodowych strażaków spotkanie, było wstępem do tradycyjnych,  Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.

       Spotkanie funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz emerytów i rencistów pożarnictwa powiatu radzyńskiego zostało rozpoczęte Mszą Świętą za zmarłych funkcjonariuszy straży pożarnej a także o Błogosławieństwo Boże dla strażaków żyjących – byłych i obecnie pełniących służbę oraz ich rodzin. Myślą przewodnią homilii wygłoszonej przez dziekana dekanatu radzyńskiego była cnota męstwa. Następnie wszyscy zebrani  przemieścili się do sali konferencyjnej Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie została przedstawiona przez komendanta powiatowego okolicznościowa prezentacja, nawiązująca do początków organizowania radzyńskiej komendy, a także przypominająca nieżyjących już pracowników i funkcjonariuszy straży pożarnej. Następnym punktem programu był przejazd uczestników na radzyńskie cmentarze i zapalenie zniczy na grobach zmarłych strażaków. Podsumowaniem uroczystości były zawody strzeleckie o puchar komendanta powiatowego PSP w Radzyniu Podlaskim oraz tradycyjna grochówka.

     Podziękowanie Komendanta.

 Podziękowania kieruję do księży radzyńskich parafii za modlitwę i odprawienie mszy świętej w intencji strażaków. Podziękowania kieruję w stronę funkcjonariuszy i emerytów oraz rencistów pożarnictwa, a także członków ich rodzin i gości za przyjęcie zaproszenia, uczestnictwo i pomoc w organizacji. Byli z nami między innymi: Starosta Radzyński Lucjan Kotwica, Wicestarosta Jan Gil, Burmistrz Miasta Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, były komendant rejonowy Państwowej Straży Pożarnej  bryg. w st. spocz. Witold Korulczyk oraz prezes Koła Powiatowego ZEiRP  asp. sztab. w st. spocz. Marian Protaś (współorganizator). Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radzyniu Podlaskim druh Tadeusz Sławecki nie mogąc z ważnych przyczyn uczestniczyć w uroczystości przesłał na ręce komendanta powiatowego PSP w Radzyniu Podlaskim okolicznościowy list.   Szczególne podziękowania skierowano do dziekana dekanatu radzyńskiego, księdza prałata Romana Wiszniewskiego – który gościł strażaków w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy i pomógł logistycznie w organizacji spotkania okolicznościowego po Mszy Świętej. Dziekan radzyński zaprosił nas już na rok następny.

TUTAJ pobierzesz informację w wersji PDF.

 

Zdjęcia z obchodów „Dnia Strażaka” w Radzyniu Podlaskim w dniu 4 maja 2015 r.

 

 

 

Licznik odwiedzin

8326253
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
189
149
338
7696717
2592
35616
8326253