1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Obchody Dnia Strażaka w Kole ZE i RP RP w Lublinie

Uroczyste spotkanie z emerytami i rencistami pożarnictwa zrzeszonymi w Kole w Lublinie z okazji Dnia Strażaka odbyło się w dniu 04 maja 2016r. W tym dniu o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej „Domu na Podwalu” przy ul. Podwale 15 w Lublinie okolicznościowe spotkanie otworzył Prezes Koła Paweł Dworak, który powitał 39 członków Koła ZEiRP RP w Lublinie oraz zaproszonych gości w osobach:

- Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie
 
mł. bryg. mgr inż. Roberta Grelowskiego,

- Pełniącego Obowiązki Komendanta Miejskiego w Lublinie st. bryg. mgr inż. Witolda Zborowskiego,

- Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZE i RP RP w Lublinie bryg. w st. spocz. mgr inż. Stanisława Marka.

Na wstępie, Prezes Koła zapoznał uczestników spotkania z programem uroczystości, omówił sprawy organizacyjne, informując o podwójnym święcie, które będziemy obchodzić w dniu dzisiejszym tj. Dzień Strażaka i XX lecie powstania Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koło w Lublinie. W dniu 21 lutego 1996r. Zarząd Wojewódzki ZE i RP RP w Lublinie wyraził zgodę na utworzenie Koła w Lublinie. Na zakończenie Prezes Koła życzył emerytom i rencistom pożarnictwa i ich rodzinom oraz czynnym strażakom i sympatykom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Strażaka. Te same życzenia przekazał dla funkcjonariuszy KW i KM PSP w Lublinie. Jako pierwszy głos w dyskusji zabrał Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stanisław Marek, któryomówił najważniejsze sprawy wynikające z działań i zamierzeń Zarządu Wojewódzkiego na rzecz poprawy bytu środowiska emeryckiego. Na zakończenie swojego wystąpienia, złożył życzenia wszystkim emerytom i strażakom z okazji Dnia Strażaka. Życzenia z okazji Dnia Strażaka złożyli środowisku emeryckiemu również zaproszeni goście: Robert Grelowski i Witold Zborowski, życzyli nam dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności na emeryturze.

W następnym punkcie programu spotkania Stanisław Marek zRobertem Grelowskim odznaczyli Halinę Kamińską i Waldemara Borzęckiego,zasłużonych działaczy Koła, odznakami „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej” oraz  z Witoldem Zborowskim wyróżnili jubilatów obecnych na spotkaniu dyplomami okolicznościowymi: Biszczak Andrzej - 80 lecie urodzin, Rękas Mieczysław - 80 lecie urodzin, Duda Irena - 75 lecie urodzin, Niezgoda Stanisław - 75 lecie urodzin, Stanisław Marczewski – 75 lecie urodzin. Jubilatom wręczono słodkie upominki, życząc im długich lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Prezes Koła podsumowując jubileusz XX lecia Koła i na jego wniosek, wyróżniono 13 osób Dyplomem uznania Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnią pracę, poświęcenie i trwały ślad dokonań na rzecz ZEiRP RP woj. lubelskiego tj. Pawła Dworaka, Stanisława Marczewskiego, Mieczysława Piejaka, Waldemara Borzęckiego, Halinę Kamińską, Mirosława Wójcika, Krzysztofa Wójcika, Adama Skowronka, Lecha Borkowskiego, Kazimierza Małyskę, Leona Krupę, Józefa Pudereckiego i Henryka Grytę. Dyplomy uznania podpisaneprzez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZE i RP RP w Lublinie wręczał Stanisław Marek zRobertem Grelowskim. Następnie, Prezes Koła podziękował w imieniu odznaczonych i wyróżnionych za wyróżnienia i zaprosił wszystkich uczestników spotkania na wykonanie okolicznościowego zdjęcia i smaczny obiad. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Opracował: Paweł Dworak

Licznik odwiedzin

8521635
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
56
986
56
7890291
29418
39695
8521635