1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Posiedzenie Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP

 W dniach 15 i 16 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Jachrance odbyło się posiedzenie Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego z udziałem Prezesów Kół i przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Prezes Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego koleżanka Barbara Łukasiewicz otworzyła i prowadziła posiedzenie. Wszystkich serdecznie przywitała i przedstawiła zaproszonych gości:

 

- pana st. bryg. Bogdana Łasicę – Z-cę Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,

 

- pana st.bryg. Zbigniewa Szczygła – Komendanta Miejskiego PSP m.st.Warszawy,

 

- pana st.bryg. Mieczysława Klimczaka – Komendanta Powiatowego PSP w Legionowie,

 

- pana Stanisława Mazura – przedstawiciela Fundacji EDURA,

 

- kol. Jana Całę – Honorowego Prezesa ZG ZEiRP,

 

- kol. Witolda Gryca – Honorowego Prezesa MZW ZEiRP.

 

Na posiedzeniu omawiano następujące tematy:

 

  1. Bieżące informacje o działaniach MZW

 

- stan finansów MZW,

 

- uzupełnienie składu MZW,

 

- sprawozdania roczne z Kół,

 

- zakładka ZEiRP przy stronie internetowe MKW PSP,

 

- odznaczenia dla emerytów i rencistów pożarnictwa.

 

2. Informacja o projekcie Ustawy o obniżeniu emerytur mundurowych.

 

3. Fundusz socjalny emerytów i rencistów PSP.

 

4. Fundacja Sztandaru dla ZG ZEiRP RP.

 

- Koleżanka Prezes poinformowała o uzupełnieniu składu MZW i włączeniu do MZW członka Koła przy SGSP kol. Małgorzaty Grąckiej.

 

Przekazała informację z posiedzenia Prezydium Zarządu Głównego o przyznanych dla każdego województwa 5-ciu odznaczeniach „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej i 1-go Medalu Honorowego im. Józefa Tuliszkowskiego.

 

Poinformowała o możliwości umieszczania na stronie internetowej MZW ZEiRP informacji o wydarzeniach w Kołach.

 

- kol. Marek Miszczak – Skarbnik MZW przedstawił szczegółowo stan finansów Zarządu. Przypomniał o terminowym składaniu sprawozdań rocznych i regulowaniu składek członkowskich przez Prezesów Kół.

 

- kolega Jan Cała analizował projekt ustawy o obniżeniu emerytur mundurowych z którego wynika, że ustawa nie dotyczy służby pożarniczej.

 

- koleżanka Prezes poinformowała o podjęciu rozmów na temat zmian w Regulaminie Funduszu Socjalnego emerytów i rencistów PSP. Stwierdziła, że Pan Komendant jest przychylnie nastawiony do zmian i uzgodnienia w tej sprawie trwają.

 

- Z-ca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego pan st.bryg.Bogdan Łasica przekazał informacje dotyczące wykorzystania środków funduszu socjalnego. Udzielił odpowiedzi na wiele pytań Prezesów Kół i zapewnił o chęci pomocy dla emerytów.

 

- koleżanki i koledzy Prezesi Kół przedstawili informację o działaniach Kół. Kol. Jacek Cendrowski – Prezes Koła w Legionowie mówił o organizowanych przez Jego Koło grupowych wyjazdach emerytów do sanatorium. Zgłosił brak pomieszczenia przy KP PSP dla działań Koła. Obecny na posiedzeniu Komendant Powiatowy PSP w Legionowie pan st.bryg. Mieczysław Klimczak podjął temat z kolegą Prezesem Koła.

 

- koleżanka Prezes MZW ZEiRP wręczyła panom Komendantom książkę o historii i 20-letniej działalności Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa. Przypomniała o uroczystości wręczenia Sztandaru dla ZG ZEiRP RP.

 

Przygotowane przez Zarząd Główny podziękowania dla członków Kół, którzy wsparli finansowo fundację Sztandaru, koleżanka Prezes wręczyła na ręce Prezesów Kół z Ciechanowa, Płocka, Siedlec, Pułtuska, Sokołowa Podlaskiego, Warszawy, Nowego Dworu Maz., Ostrołęki i Prezesa Koła przy SGSP.

 

Koleżanka Prezes podziękowała zaproszonym gościom i Prezesom Kół za udział w posiedzeniu i życzyła dalszej dobrej współpracy.

  

 

Licznik odwiedzin

8321165
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
900
1802
2702
7682183
33120
22911
8321165