1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Obradował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP RP w Opolu

10 grudnia 2019 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Opolu obradował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP RP w Opolu. W obradach uczestniczyli także: bryg. mgr inż. Leszek Koksanowicz- Komendant Miejski PSP w Opolu, członkowie Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej oraz kapelan opolskich strażaków ks. bryg. w st. spocz. dr hab. Józef Urban.

Przed rozpoczęciem obrad delegacja Zarządu, w tym Prezes Honorowy ZW – kol. Tadeusz Śliwa i Prezes ZOW kol. Ryszard Sajkowski, złożyła kwiaty oraz zapaliła znicz na grobie byłego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Opolu – płk. poż. Mieczysława Jańca, którego 25- ta rocznica śmierci minęła 27 listopada. Delegacja odwiedziła również groby innych zmarłych strażaków. w tym płk. poż. Zdzisława Filingiera – nestora polskiego pożarnictwa, byłego Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Opolu. Następnie delegacja odwiedziła przebywającą w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Opolu - koleżankę emerytkę, przekazując życzenia szybkiego powrotu do zdrowia oraz upominek - świąteczno – urodzinowy.

Uczestników obrad przywitali: Prezes ZOW, a także gospodarz miejsca obrad – Komendant Miejski PSP.

1.Informację z posiedzenia Zarządu Głównego przedstawiła kol. Zofia Kozina- Oloś :

 • Od 1 stycznia ustalono wysokość składki członkowskiej na 3 zł/ miesięcznie,
 • Możemy korzystać z środków transportu komend PSP na zasadach określonych w zarządzeniu Komendanta Głównego PSP.
 • Przy ubieganiu się o świadczenie socjalne - procedury i dokumentacja zgodnie z rozporządzeniem MSWiA.
 • Został powołany zespół ds. organizacji w 2020 r. obchodów 25-lecia ZEiRP RP
 •  .
 • 2.Wybrano zespół pod przewodnictwem Prezesa ZOW kol. Ryszarda Sajkowskiego, którego zadaniem jest dokonanie rejestracji ZOW w Krajowym Rejestrze Sądowym.

3.Ustalono, że w 2020 r:

 

 • Spotkanie Weteranów Służy Pożarniczej woj. opolskiego. zorganizuje 22 września w m. Smolarnia Koło z Krapkowic,
 • Sztandar podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Strażaków na Górę św. Anny w drugą niedzielę maja wystawi Koło z Namysłowa,
 • Msza Święta w intencji zmarłych strażaków PSP i OSP woj. opolskiego odbędzie się w listopadzie w Kościele parafialnym w Rogowie Opolskim.

 

4.Ustalono termin do 31 stycznia, na składanie do ZOW wniosków na odznakę „Zasłużony dla ZEiRP RP”. Występowanie na odznaczenia resortowe – według ustaleń z Opolskim Komendantem Wojewódzkim PSP.

5.Kol. Tadeusz Śliwa zaproponował zorganizowanie przez ZOW we wrześniu 2020r. 4-dniowej wycieczki do Oslo i Kopenhagi.

6.Przegłosowano organizację konkursu nalewek na wrzesień 2020r. Ma zostać przygotowany i rozesłany do Kół regulamin konkursu.

7.Przyjęto Plan Pracy Zarządu Oddziału Wojewódzkiego na 2020 r.

8.Przedstawiono uwagi do nowego statutu Związku i postanowiono przygotować wystąpienie do Zarządu Głównego z propozycjami jego zmian.

9.W podziękowaniu za 24-letnią posługę duszpasterską, jako kapelana opolskich strażaków, w związku zakończeniem służby w Państwowej Straży Pożarnej wręczono ks. bryg. w st. spocz. dr hab. Józefowi Urbanowi – płaskorzeźbę Matki Boskiej Patronki Pielgrzymów - wykonaną przez Prezesa Zarządu Koła w Nysie Stanisława Kuszłę.

10.Omówiono sprawy bieżące Kół i ZOW.

11.Przekazano do Kół kalendarze strażackie wydane przez ZOW.

Na zakończenie obrad w kolędowej atmosferze, podzielono się pobłogosławionym przez ks. kapelana opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczno – noworoczne.

Licznik odwiedzin

8312545
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
617
3156
8616
7678120
24500
22911
8312545