1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Członkowie Koła Nr 11 w Opolu uczestniczyli w szkoleniu

W dniu 21 października 2014r w Miejskim Centrum Organizacji Pozarządowych w Opolu kol. Ryszard Sajkowski-Prezes Koła, kol. Małgorzata Kostrzewska-Wiceprezes Koła oraz kol. Urszula Josek-członek Koła uczestniczyli w szkoleniu na temat ,,Jak pisać projekt, gdzie zdobyć i kiedy środki finansowe?”. W tego typu szkoleniu uczestniczyliśmy po raz pierwszy.

Zakresem szkolenia były:

  • podstawy przygotowania projektu,

  • publiczne źródła dotacyjne – zasady aplikacji, formularze wniosków, praktyczne wskazówki.

Celem szkolenia było zwiększenie wiedzy na temat dostępnych źródeł dotacyjnych i umiejętności uczestników w zakresie przygotowania projektów.

Szkolenie prowadził mgr Łukasz Gorczyński, który jest pracownikiem Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, specjalista ds. ekonomii społecznej.

Obecnie należy przygotować się do opracowywania wniosków o dotacje na lata 2014 – 2020. Tak więc jest to dobry czas na przygotowanie się do zdobycia wiedzy jak korzystać z funduszy strukturalnych, jak napisać dobry wniosek.

Pan Łukasz przekazał nam wiele cennych informacji dotyczących pozyskiwania środków finansowych, czy dana firma/instytucja ma szansę na pozyskanie środków, gdzie i jakich. Jakie są sposoby naboru i wyboru projektów (konkursowe, pozakonkursowe). Ponadto zapoznał nas jakie trzeba spełniać warunki by móc przystąpić do pisania wniosków.

Dużo uwagi poświęcił nam na projekty konkursowe, które składane są zawsze w odpowiedzi na ogłoszony konkurs dla danego działania. Plan naboru zawarty jest w harmonogramie dostępnym na stronach poszczególnych instytucji. Na konkurs projekty mogą składać wszystkie podmioty, które kwalifikują się do grupy tzw. potencjalnych beneficjentów i spełniają jednocześnie warunki określone w dokumentacji konkursowej.

Pan Łukasz zadeklarował, że w razie pytań, służy pomocą.

Szkolenie zakończone zostało wydaniem imiennego zaświadczenia dla każdego z uczestników.

Tekst: Małgorzata Kostrzewska

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin

8313394
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
374
1092
9465
7678120
25349
22911
8313394