1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Działania Koła z Prudnika

Zarząd Koła nr 9 ZEiRP RP w Prudniku kontynuując sprawdzone formy integracji na rzecz środowiska emeryckiego przedstawia krótką informację o realizacji zadań statutowych w okresie minionego miesiąca:

·       W pomieszczeniu Zarządu Koła utworzono ekspozycję historycznych już hełmów pożarniczych oraz rozpoczęto gromadzenie  podręcznego sprzętu gaśniczego celem jego prezentacji w miejscu i czasie uzgodnionym z Komendantem Powiatowym PSP w Prudniku.

·       Liczne grono emerytów i rencistów naszego Koła oraz ich rodzin wzięło udział we Mszy św. z okazji Dnia Strażaka w dniu  1 maja br. w Prudniku oraz 8 maja br.

w Jubileuszowej 20–tej Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków  na Górze św. Anny. Po Mszy św. w intencji strażaków w dniu 1 maja  delegacja emerytów naszego Koła odwiedziła groby / zapalając na nich znicze/strażaków pochowanych na cmentarzach w Miłowicach, Białej, Głogówku, Szonowie i Lubrzy.

·       16 maja 2016r. Zarząd Koła odwiedził z okazji  34 rocznicy posługi kapłańskiej Proboszcza Parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Prudniku  i kapelana prudnickich strażaków – ks. Stanisława Bogaczewicza. Podczas spotkania przy ciastkach i kawie były wspomnienia biograficzne, historyczne i pożarnicze, a następnie zwiedzono krypty kościelne i wieżę kościelną z której podziwiano panoramę Prudnika i okolic.

·       21 maja 2016r.  podczas wycieczki poznawaliśmy - wspólnie z kolegami i koleżankami z Opola i Kędzierzyna – Koźla historię oraz atrakcje turystyczne Ziemi Wałbrzyskiej- zwiedzając:

-Świdnicę ( Kościół Pokoju  pw. św. Trójcy, Domek Dzwonnika);

- Wałbrzych (Zamek Książ, Palmiarnię,  uzdrowisko -Szczawno – Zdrój);

- Walim ( Kompleks Risse – sztolnie walimskie);

- Jedlinę - Zdrój (Pałac „Jedlinka” ) .

Podczas drogi powrotnej z wojaży uzgodniono z przewodnikiem kontynuację pogłębienia wiedzy na temat historii Ziemi Prudnickiej, planując na czerwiec jednodniową wycieczkę  krajoznawczą na terasie: Biała – Głogówek- Mochów- Lubrza.

 

 

Licznik odwiedzin

8322719
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
196
925
4256
7682183
34674
22911
8322719