1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Posiedzenie ZW ZEiRP RP w Katowicach

W dniu 12.12.2017r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach odbyło się Posiedzenie ZW ZEiRP RP, WKR, oraz Komisji Socjalnej przy Śląskim Komendancie Wojewódzkim.

Wśród zaproszonych gości obecni byli:

1.   Śląski Komendant Wojewódzki   -  bryg. Jacek Kleszczewski

2.   Prezes ZW Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji

3.   Prezes Oddziału Powiatowego  ZOSP w Jastrzębiu Zdroju  - dh Jerzy Gruchlik

4.   Przew. Komisji Socjalnej przy Śląskim Komendancie Wojewódzkim  - mł. bryg. Ewa Krywko

Prezes ZW ZEiRP RP w Katowicach kol. Roman Szłapa  przywitał obecnych oraz przedstawił program posiedzenia. Uczczono minutą ciszy emerytów i rencistów którzy odeszli z naszych szeregów na wieczną służbę. Prezes ZW omówił 2-dniowe spotkanie przedstawicieli ZW ZEiRP RP z Wrocławia, Opola oraz Katowic które odbyło się w październiku 2017r. w Wrocławiu. Podczas bogatego programu przygotowanego przez kolegów z ZW w Wrocławiu, został m.in. przeprowadzony na strzelnicy sportowej LOK w Oławie konkurs strzelecki. W konkurencji indywidualnej oraz drużynowej. Pierwsze miejsce indywidualnie zajął Prezes koła z Katowic kol. Janusz Kucharczyk , natomiast drużynowo ZW z Wrocławia.

Kol. Janusz Kucharczyk otrzymał pamiątkowy album z zdjęciami wykonanymi na spotkaniu 3  Zarządów Wojewódzkich – wręczony przez Prezesa ZW oraz Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego. Prezes ZW przedstawił gościa spotkania dh Jerzego Gruchlika – kolekcjonera zabytkowego sprzętu przeciwpożarowego oraz pomysłodawcę i inicjatora zawodów sikawek konnych które w br. odbyły się po raz trzynasty w Jastrzębiu Zdroju. Dh Jerzy Gruchlik w interesujący sposób opowiadał na temat 3 dniowych zawodów sikawek konnych a następnie Prezes ZW kol. Roman Szłapa wręczył dh J. Gruchlikowi „Kronikę 20-lecia ZEiRP RP”.

Skarbnik ZW kol. Irena Zbylut przekazała Prezesom kół dokumenty związane z nowymi „Zasadami przyznawania świadczeń socjalnych … „ oraz druki sprawozdań rocznych które należy złożyć wypełnione do ZW w terminie do 28.02.2018r.

Przewodniczący WKR kol. Czesław Kozak zwrócił uwagę na dokumentowanie organizowanych przez koła spotkań oraz wycieczek.

W związku z nowymi „Zasadami przyznawania świadczeń socjalnych …” które obowiązują od 1 lipca 2017r. Prezes ZW przedstawił uzgodnienia z Śląskim Komendantem Wojewódzkim na temat planowanych rozmów w miesiącu lutym 2018r. z powołaną przez ZW komisją w składzie:

1. Przewodniczący    -  V-ce Prezes ZW kol. Jarosław Zabłocki

2. Z-ca Przew.            – członek Prezydium ZW kol. Paweł Zasępa

3. Członek                  - Prezes koła z Gliwic kol. Jan Gorzka

4. Członek                  - Prezes koła z Piekar Śl. kol. Wiesław Kurek

Śląski Komendant Wojewódzki bryg. Jacek Kleszczewski udekorował Sekretarz ZW kol. Lucynę Porębską  Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Życzenia Świąteczno-Noworoczne złożyli zaproszeni goście a Prezes ZW zaprosił wszystkich obecnych na obiad do restauracji.

Licznik odwiedzin

8520853
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
260
1527
8816
7878433
28636
39695
8520853