1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Koło emerytów i rencistów z Bielska-Białej - udana wycieczka do Wrocławia

Grupa emerytów Koła nr 14 z Bielska-Białej udała się na planowaną wycieczkę do Wrocławia. Po drodze odwiedziliśmy miasto Świdnica, a tam Kościół Pokoju oraz malowniczą świdnicką starówkę. Kolejnym punktem programu był znany zamek Książ nieopodal Wałbrzycha. Spędziliśmy tam ponad 2 godziny zwiedzając komnaty zamkowe, podziemia, ogrody, słuchając zajmujących opowieści pani przewodnik. Zwiedziliśmy również przepiękną palmiarnię w Wałbrzychu. Nasi emeryci zostali zakwaterowani w hotelu Aqua Zdrój z wszystkimi przysługującymi emerytom wygodami i pełnym wyżywieniem. Atrakcją hotelu był kompleks basenowy, z którego korzystaliśmy tuż po zakwaterowaniu, a także o poranku dnia następnego (po wieczorku zapoznawczo-pożegnalnym mającym miejsce wieczorem dnia poprzedniego). Po obfitym śniadaniu w komplecie wyruszyliśmy do Wrocławia. Pogoda jak marzenie! W tym pięknym mieście pod przewodnictwem miejscowego przewodnika zwiedziliśmy starówkę z malowniczym rynkiem, ratusz, Ossolineum, obejrzeliśmy wspaniałe dzieło Kossaka i Styki „Panoramę Racławicką”. Spożyliśmy pyszny i obfity obiad, a po nim mieliśmy do dyspozycji ponad 3 godziny we wrocławskim ZOO, gdzie spędzaliśmy miło czas obserwując zwierzęta. Nowością wrocławskiego ogrodu zoologicznego jest afrykarium, wydzielona część ogrodu, gdzie można podziwiać gady, płazy, ryby i zwierzaki rodem z Afryki. Niezapomniane wrażenia. Kto nie był, powinien to zobaczyć! Wycieczka jak zwykle... była niezwykle udana. „Nowa” Pani pilot-przewodnik Kasia, bardzo interesująco opowiadała o mijanych podczas jazdy miejscach. Mili, sympatyczni i uśmiechnięci uczestnicy wycieczki jak zwykle bez zarzutu. Punktualność i strażacka dyscyplina to wizytówka naszej grupy emerytów i rencistów PSP z Bielska-Białej.

Dziękujemy serdecznie Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Markowi Rączce za przyznaną dotację, która umożliwiła zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki, a także bardzo dziękujemy Komendantowi Miejskiemu st. bryg. Adamowi Caputa, za zadysponowanie autokaru wraz z miłym i uczynnym kierowcą.

Licznik odwiedzin

8313304
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
284
1092
9375
7678120
25259
22911
8313304