1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Posiedzenie Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Emerytów i Rencistów Poż.

Zachodniopomorski Zarząd Wojewódzki Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie odbył  swoje dwuetapowe  posiedzenie z udziałem Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej.

W pierwszej części omówiliśmy sprawy stanu organizacyjnego w województwie zwracając uwagę na powolny jego wzrost, przede wszystkim w  powiatach i wyrażając swoje  zaniepokojenie pewnym marazmem w Szczecinie, Koszalinie, Stargardzie i Szczecinku. Zauważamy, że w tych miejscowościach nie ma należytego zainteresowania międzypokoleniową łącznością szczególnie ze strony byłych strażaków z jednostek wojewódzkich i miejskich. Będziemy opracowywali strukturalną  analizę członków organizacji, według grup stanowiskowych i stopni, która pozwoli nam na podjęcie stosownych przedsięwzięć dla usprawnienia sytuacji w tym przedmiocie. Okazuje się że jednak im wyższe dochody naszych młodszych kolegów i możliwości dalszego funkcjonowania ich po zakończeniu służby – tym większe odrywanie się od  swoich koleżanek i kolegów wcześniejszych pokoleń z którymi wspólnie realizowali swoje zawodowe obowiązki.

Zupełnie inna  jest sytuacja w powiatach, gdzie w większości zauważamy powolny wzrost członków organizacji i reaktywowanie kół. Powstały w ostatnim okresie kilku lat koła w Kołobrzegu, Drawsku Pomorskim i Wałczu.

Nadal jednak naszym pilnym zadaniem będą przedsięwzięcia w kierunku rozbudowy organizacji i ściślejsza więź członków Zarządu Wojewódzkiego z przydzielonymi do opieki kołami.

Dokonaliśmy oceny stanu finansów, zwracając uwagę  na dalszą rytmiczną realizację opłat składek, tak jak to robimy wobec Zarządu Głównego.

Oceniliśmy przebieg wycieczki do Hiszpanii na podstawie relacji jej uczestników.

Kolega Stanisław Łagonda – będący naszym przedstawicielem w Zarządzie Głównym – omówił przebieg tegorocznych obrad ZG i przekazał informację o najbliższych zamierzeniach Zarządu Głównego. Zarząd Nasz uznał za konieczne uzyskiwanie z ZG informacji o sytuacji – także tej finansowej  -  emerytów i rencistów pożarnictwa  na terenie kraju, według dotychczasowej praktyki oraz o realizacji obowiązków  finansowych  przez zarządy wojewódzkie wobec Zarządu Głównego.

Zwróciliśmy także uwagę na konieczność -  wspólnego z przedstawicielami PSP – odwiedzania grobów naszych zmarłych kolegów z okazji Święta Zmarłych i Dnia Strażaka.

W drugiej części naszych obrad uczestniczył Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie  Pan st. bryg. mgr inż. Jacek Staśkiewicz, którego poinformowaliśmy o stanie naszej organizacji w województwie, a niektórzy prezesi zarządów kół będący członkami naszego ZW poinformowali Pana Komendanta o ich problemach związanych z  miejscem ich działalności.

Pan Komendant poinformował  o bieżących zadaniach które są realizowane w służbie i mających powiązanie z sytuacja naszych seniorów oraz  poinformował że zgłaszane dziś uwagi    omówi z komendantami na najbliższym spotkaniu z nimi.

Podziękowaliśmy Panu Komendantowi za sprawne rozpatrywanie spraw związanych z pomocą socjalną dla  naszych emerytów i bardzo dużą życzliwość wobec szczególnych i niezwykle trudnych sytuacji rodzinnych niektórych osób oraz za pomoc okazywaną nam w organizacji  spotkań środowiska emeryckiego.

Uzgodniliśmy także  wstępne kwestie związane z organizacją spotkania wszystkich przedstawicieli kierownictwa środowisk pożarniczych zawodowych, ochotniczych i seniorskich – z okazji Nowego Roku.

Tekst , Albin Piątkowski Prezes ZW,

Zdjęcia Władysław Surdy  SekretarzvZW

Licznik odwiedzin

8322676
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
153
925
4213
7682183
34631
22911
8322676