1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Noworoczno-opłatkowe spotkanie pokoleń strażaków województwa zachodniopomorskiego

Zgodnie z naszą kilkuletnim zwyczajem  byliśmy współorganizatorem noworocznego i opłatkowego spotkania pokoleń strażaków  naszego województwa. Tym razem  jednak zorganizowano w Goleniowie spotkanie kierownictw Komendy Wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży  Pożarnej, zarządu oddziału wojewódzkiego , zarządów  oddziałów miejskich i powiatowych Związku OSP RP oraz Zarządu Wojewódzkiego i delegacji z kół Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP naszego województwa.

Był tradycyjny opłatek celebrowany przez Kapelana Wojewódzkiego Strażaków ks. Ryszarda Szczygła, były i nasze akcenty bowiem Komendant Wojewódzki PSP Pan st. bryg. Jacek Staśkiewicz odznaczył czworo naszych działaczy odznakami  „ Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” . Odznaki te otrzymali:

1. Złotą – kol. Anna Lipińska Juźwik – Przewodnicząca WKR naszego Związku,

2. Zlotą – kol. Jerzy Biniaszczyk – Prezes Koła w Policch,

3. Złotą – kol. Witkowski – z koła w Policach.

4. Srebrną – kol. Helena Wesołowska – Prezes Koła Szczecin I ze Szczecina.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego  i Prezes Honorowy ZG ZEiRP RP kol. płk poż w st. spocz. Albin Piątkowski odznaczył kilku naszych działaczy odznakami ‘Za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa”. Odznaki otrzymali kol. kol. : Jerzy Cepowski z koła w Policach, Zbigniew Czajkowski z koła w Świdwinie, Kazimierz Kopeć i Piotr Pikulski z koła w Gryficach, Andrzej Sawicki z  koła w Mysliborzu, Krzysztof Piec z  koła w Koszalinie, Henryk Walasek z koła Szczecin I w Szczecinie.

Wręczono pamiątkowe ryngrafy dla  jubilatów za ich 75, 70 i 65 urodziny , które otrzymali kol.kol. Helena Wesołowska, Ludwik Sabeł, Jerzy Biniaszczyk  i Henryk Walasek. Podziękowaliśmy też czterem naszym przedstawicielom  funkcjonującym w Komisji Socjalnej Komendanta Wojewódzkiego PSP do rozpatrywania wniosków  o pomoc z naszego funduszu socjalnego. Wspólne Dyplomy Komendanta Wojewódzkiego PSP i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego naszego Związku za działalność w tej komisji - otrzymali także dwaj pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP.

Szczególne podziękowania za całokształt  działalności i szczególne zaangażowanie w minionym roku przekazaliśmy także dla  najaktywniejszych naszych działaczy w osobach: Władysław Surdy, Ludwik Sabeł,  Hieronim Kosecki, Jan Rysz i Leonard Rysak.

Wszystkim wyróżnionym  i uczestnikom spotkania złożyliśmy gratulacje i życzenia pomyślności i zdrowia w Nowym Roku.

Podziękowaliśmy także  Komendantowi Wojewódzkiemu, komendantom miejskim i powiatowym PSP i naszym działaczom oraz działaczom Związku OSP RP za pomoc i współpracę w minionym roku. Wyraziliśmy życzenie  abyśmy wszyscy spotkali się  na kolejnej tak wspaniałej międzypokoleniowej i między instytucjonalnej uroczystości .        

 tekst Albin Piątkowski   

Licznik odwiedzin

8520860
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
267
1527
8823
7878433
28643
39695
8520860