1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Świąteczny Maj w Gryficach – 2014 r.

Dni Ochrony Przeciwpożarowej i Dzień Strażaka w tym roku rozpoczęliśmy od udziału w dniu 4. maja 2014 r. we mszy św. w Kościele pw. Św. Floriana w Przybiernowie, gm. Brojce. Mszę celebrowali: kapelan strażaków pow. Gryfice ks. J. Pastryk oraz proboszcz parafii pw. WNMP w Gryficach ks. K. Półtorak – dziekan. Msza odprawiona była za zmarłych funkcjonariuszy, emerytów, rencistów pożarnictwa oraz członków OSP z terenu powiatu.

Oprócz sztandarów KP PSP i OSP we mszy św. uczestniczyli: Wicemarszałek Sejmiku Wojewódzkiego p. J. Rzepa, wójt Gminy Brojce, prezes ZP ZOSP Gryfice i funkcjonariusze pożarnictwa, członkowie OSP, emeryci i renciści koła Związku ERP RP w Gryficach.

W dniu 23.05 br. zorganizowane zostało spotkanie integracyjne dla emerytów i rencistów pożarnictwa, funkcjonariuszy pożarnictwa aktualnie zatrudnionych w Komendzie Powiatowej i JRG z rodzinami. Gościnnie uczestniczył w spotkaniu przedstawiciel koła seniorów przy OSP Trzebiatów. Spotkanie zostało wykorzystane do omówienia najważniejszych aktualnych spraw z życia związku, m. in.: organizacji w br. obchodów 20 –lecia powołania naszego związku, przedstawienia nowej oferty ubezpieczeniowej w firmie Alianz dla emerytów i rencistów oraz funkcjonariuszy pożarnictwa.

W związku ze złożeniem do Zarządu Koła ZERP RP deklaracji o przyjęcie na członka koła przez P. Jacka Klupa z terenu KP PSP Kamień Pom., został on oficjalnie przedstawiony i przyjęty w szeregi związku emerytów i rencistów koło w Gryficach.

Spotkanie to przy wspólnym ognisku i muzyce dostarczyło dużo wrażeń, posłużyło wspólnej integracji środowiska pożarniczego i ich rodzin tutejszego powiatu.

26.05. br. członkowie Zarządu Koła ZERP RP uczestniczyli w uroczystym apelu funkcjonariuszy pożarnictwa KP PSP Gryfice z okazji pożegnania Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. poż. Edwarda Pruskiego. Komendant Powiatowy został przeniesiony do dalszej służby w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu na stanowisko Zastępcy Komendanta Szkoły. Na apelu obecni byli Poseł na Sejm RP T. Oświęcimski, Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie nadbryg. H. Cegiełka, Starosta Powiatu K. Sać, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu, delegacje OSP i przedstawiciele służb mundurowych. Odchodzący Komendant Powiatowy PSP w pożegnalnym wystąpieniu skierował również słowa podziękowania do naszych emerytów za dobrą współpracę i utrzymanie więzi. Delegacja naszego koła złożyła słowa podziękowania na ręce odchodzącego Komendanta Powiatowego za dobrą współpracę, za wspólne wypracowane formy organizacji pracy, które służyły wspólnym celom łączenia zawodowego środowiska pożarniczego powiatu. Przekazano również życzenia powodzenia w dalszej służbie i żeby dobrze wspominał lata pracy w Gryficach.

Wszystkie te wspólne spotkania byłych funkcjonariuszy i aktualnie pełniących służbę funkcjonariuszy przyczyniły się do dalszego pogłębienia integracji środowiska pożarniczego w powiecie.

Prezes

Zarządu Koła ZERP RP

w Gryficach

mł. bryg. w st. spocz. Leonard Rysak

Zdj. nr 1 goście uroczystego apelu.

Zdj. nr 2 pożegnanie przez delegację emerytów.

Licznik odwiedzin

8245525
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
192
269
4563
7614713
6568
51791
8245525