1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Życzenia dla Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Członkowie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie złożyli życzenia Panu st. bryg. mgr inż. Jackowi Staśkiewiczowi – z okazji powołania na stanowisko Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Swoje życzenia upamiętniliśmy na pamiątkowym grawertonie dziękując za dotychczasową współpracę i pomoc dla naszej organizacji, udzielaną nam przez st. bryg. Jacka Staśkiewicza będącego wcześniej Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

W składzie naszej delegacji byli kol. kol. Hieronim Kosecki, Ludwik Sabeł, Jan Rysz, Władysław Surdy, Leonard Rysak i Albin Piątkowski.

Podczas spotkania zapoznaliśmy Komendanta Jacka Staśkiewicza ze stanem naszej organizacji w województwie i najpilniejszymi zadaniami programowymi na aktualną kadencję.

Wskazaliśmy na dotychczasową praktykę w partnerskim współdziałaniu z kierownictwem Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie oraz w organizacji spotkań kierownictwa naszych kół w terenie województwa z kierownictwem Państwowej Straży Pożarnej. Przedstawiliśmy informację o pozytywnej w naszej ocenie dotychczasowej procedurze rozpatrywania wniosków osób uprawnionych i przyznawania im pomocy ze środków funduszu socjalnego. W szczególności zwróciliśmy uwagę na konieczność określenia jednoznacznej praktyki dopłat do wycieczek, które powinny być jasne dla uczestników w momencie   organizacji tych wycieczek.

Zaproponowaliśmy wspólną organizację odwiedzin grobów zmarłych strażaków, odwiedzin osób obłożnie chorych w ich domach czy w szpitalach.

Komendant Wojewódzki podziękował za życzenia i przedstawione problemy społeczności senioralnej w naszym województwie, a jednocześnie oświadczył, że będzie kontynuował sprawdzone oraz zgodne z prawem formy partnerskiej współpracy i pomocy dla seniorów pożarniczej służby.  

W sprawach ludzkich problemów – nie zawsze określonych jasno w przepisach prawa – Komendant deklarował konieczność prowadzenia wspólnych rozmów dla rozwiązania takich problemów.

W konkluzji wyraziliśmy pogląd co do dalszej empatii dla naszego środowiska ze strony Pana Komendanta Wojewódzkiego i uczulenia w tej kwestii komendantów powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej.  

Tekst: A. Piątkowski

Foto. W. Surdy.

Licznik odwiedzin

8319112
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
649
2561
649
7682183
31067
22911
8319112